منوی اصلی
کارتابل شرکت ها و فناوران
انتشارات

ماهنامه صادرات کالا و خدمات دانش‌بنیان

شماره ۲۳

بهمن 1394

آرشیو ماهنامه

تهیه گزارش‌های تحقیقات بازار - شماره ایستگاه 6

  • معرفی
  • خدمات ایستگاه

تهیه گزارش‌های تحقیقات بازار

ورود به هریک از بازارهای صادراتی و بین‌المللی نیازمند دسترسی و تحلیل اطلاعات بروز و مدون از بازارهای هدف است. تدوین استراتژی ورود به بازار، قیمت‌گذاری محصول، تحلیل رقبا، بخش‌بندی رقبا، ارزیابی الگوی مصرف‌کنندگان و همچنین سیستم‌های فروش در بازار هدف برای هریک از محصولات دانش‌بنیان جهت صادرات موفق است. تهیه گزارشات تحقیقات بازار بین‌المللی یکی از بهترین ابزارهای دستیابی به این اطلاعات و همچنین تدوین برنامه صادراتی کارا است. به همین منظور و با هدف ورود محصولاتِ شرکت‌های دانش‌بنیان به بازارهای صادراتی جدید، بخشی از هزینه‌های تهیه این گزاراشات از طریق کارگزاران خبره این حوزه، به شرکت‌های دانش‌بنیان پرداخت می‌شود.

- خدمات مشمول حمایت در حوزه تحقیقات بازار بین‌الملل

تهیه گزارشات تحقیقات بازار بسته به نیاز هر یک از شرکت‌های دانش‌بنیان و هدف از تدوین گزاراشات می‌تواند شامل بخشی از موارد زیر به‌ منظور تکمیل برنامه صاداتی باشد:

- بررسی و شناسایی بازار، پیشنهاد بازارهای هدف و روش‌های نفوذ به بازار

- تعیین و معرفی پیش‌نیازهای مجوزی و استاندادرهای محصول جهت ورود به بازار

- آنالیز رقبا و بخش بندی بازار

- ارزیابی و تحلیل الگوی خرید مصرف‌کنندگان در بازار هدف

- تدوین استراتژی بازاریابی

- تدوین استراتژی قیمت‌گذاری محصولات

- تحلیل صنایع و پیش‌بینی تاثیر تحولات منطقه‌ای و جهانی در بازار محصول موردنظر

- ارزیابی کارکرد برند و همچنین تدوین استراتژی توسعه برند

 

- میزان حمایت

درصد حمایت کریدور از هزینه‌های اخذ خدمات موضوع ماده یک، براساس نیاز و اولویت شرکت در تهیه این گزارش متفاوت بوده و در صورت تایید کریدور، به میزان 80% هزینه‌های تهیه گزارشات تحقیقات بازار تا سقف 300 میلیون ریال توسط معاونت پرداخت می‌گردد.

- در صورت نیاز یک شرکت به تدوین گزارشات جدید و یا در حوزه جغرافیایی متفاوت برای دفعات بعدی، میزان حمایت در صورت صادرات موفق ناشی از تدوین گزارشات قبلی به همان میزان 80 درصد و در صورت عدم کارایی گزارشات قبلی در راستای صادرات آن شرکت، تهیه گزارشات تحقیقات بازار در دفعات بعدی، به میزان 50 درصد حمایت تا سقف 200 میلیون ریال تعیین می‌گردد.

- خرید گزارشات تحقیقات بازار آماده از مراجع معتبر در صورت تایید گزارش توسط کریدور می‌تواند تا سقف تعیین شده مورد حمایت قرار گیرد.

 

- نحوه دریافت حمایت

به منظور دریافت خدمات تهیه گزارشات تحقیقات بازار در یک حوزه جغرافیایی برای محصول خود، شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند ضمن اعلام نیاز به دریافت خدمت، تقاضای رسمی خود را جهت دریافت حمایت از تهیه این گزارش به کریدور ارسال نمایند. لازم به ذکر است که پس از معرفی شرکت دانش‌بنیان به کارگزاران کریدور و بررسی پروپوزال‌های دریافتی از کارگزاران مختلف، فرآیندهای بعدی جهت عقد قراردادهای سه جانبه و ارایه خدمت توسط کریدور اجرایی می‌گردد.


جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 63103115-021 تماس حاصل فرمایید.